logo


+421 907 773 264
info@nabytok-trnava.sk

logo


→  +421 907 773 264
→  info@nabytok-trnava.sk

Slovak Czech English German Hungarian Polish
výroba interiérového nábytku

 

Nábytok je dôležitou súčasťou nášho domova a správna starostlivosť oň je kľúčová pre jeho zachovanie, trvanlivosť a krásu. Ak sa chcete uistiť, že váš nábytok vydrží dlho a vyzerať dobre, je dôležité venovať mu primeranú údržbu a ošetrovanie. Tu je niekoľko užitočných tipov, ako správne ošetrovať nábytok.

  1. Pravidelné čistenie

Pravidelné čistenie je základným prvkom starostlivosti o nábytok. Odstráňte prach, škrabance a škvrny čistením nábytku jemnou handrou alebo vysávaním s mäkkým príslušenstvom. Použite mierne čistiacie prostriedky určené pre daný typ materiálu nábytku a dodržiavajte návod na použitie. Vyhnite sa používaniu hrubých alebo abrazívnych čistiacich prostriedkov, ktoré by mohli poškodiť povrch nábytku.

  1. Ochrana pred slnečným žiarením

Slnečné žiarenie môže spôsobiť vyblednutie a poškodenie nábytku. Ak je váš nábytok vystavený priamemu slnečnému žiareniu, zvážte použitie žalúzií, opony alebo slnečného filtera na okná, aby sa minimalizovalo jeho pôsobenie. Môžete tiež použiť ochranné prostriedky na povrch nábytku, ako sú nábytkové vosky alebo ochranné spreje, ktoré pomáhajú chrániť pred slnečným žiarením.

  1. Pravidelná údržba dreveného nábytku

Ak máte drevený nábytok, je dôležité venovať mu pravidelnú údržbu. Väčšinu dreveného nábytku je potrebné pravidelne ošetrovať voskom alebo olejom určeným pre drevo. Tieto prostriedky hydratujú drevo, chránia ho pred vysychaním a pomáhajú zachovať jeho prirodzenú krásu. Pri ošetrovaní dreveného nábytku dodržiavajte pokyny výrobcu a aplikujte vosk alebo olej rovnomerne a jemne do dreva.

  1. Ochrana pred vlhkosťou

Vlhkosť môže spôsobiť poškodenie nábytku, najmä dreveného. Je dôležité udržiavať vhodnú úroveň vlhkosti v miestnosti, kde sa nábytok nachádza. Príliš vysoká vlhkosť môže spôsobiť opuchy a deformácie dreva, zatiaľ čo príliš nízka vlhkosť môže spôsobiť zmenšenie a popraskanie dreva.

Pre udržanie primeranej vlhkosti v miestnosti môžete použiť vzduchové odvlhčovače alebo zvlhčovače vzduchu. Vyhnite sa umiestňovaniu nábytku priamo vedľa zdrojov vlhkosti, ako sú okná s kondenzáciou alebo radiátory. Pravidelné vetranie miestnosti tiež pomáha udržiavať správnu vlhkosť.

  1. Ochrana pred poškriabaním a tepelnými šokmi

Na ochranu povrchu nábytku pred poškriabaním používajte podložky, obrúsky alebo ochranné podložky pod poháre, hrnce a iné predmety, ktoré môžu mať ostré hrany. Predkladajte podkladové dosky alebo ochranné fólie pri používaní nábytku na písanie alebo pri kontakte s horúcimi predmetmi, aby ste zabránili vzniku tepelných šokov.

  1. Pravidelná údržba tapetového a látkového nábytku

Ak máte tapetový alebo látkový nábytok, pravidelné odsávanie prachu a čistenie pomocou šetrných čistiacich prostriedkov je dôležité pre zachovanie ich vzhľadu. Ak je to možné, odstraňte odnímateľné poťahy a umyte ich podľa pokynov výrobcu.

Sledovanie a oprava menších poškodení čo najskôr je tiež dôležité, aby sa predišlo ich zhoršeniu a zachovala kvalita nábytku.

Správna starostlivosť a údržba nábytku môže zaručiť jeho dlhú životnosť a udržanie estetického vzhľadu. Dodržiavaním týchto jednoduchých tipov a prispôsobením údržby materiálu a typu vášho nábytku sa môžete tešiť z krásneho a funkčného nábytku ešte dlhé roky.

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

check ssl certificate cloudflare status
created by: Marek Sarvas