logo


+421 907 773 264
info@nabytok-trnava.sk

logo


→  +421 907 773 264
→  info@nabytok-trnava.sk

Slovak Czech English German Hungarian Polish
výroba interiérového nábytku

 

Nábytok je súčasťou našich domovov už stáročia a vyvinul sa z jednoduchých predmetov na sedenie a odpočinok na sofistikované kúsky umenia. Jeho história siaha až do dávnych čias, kedy ľudia začali tvoriť prvotné formy nábytku.

Prvým známym druhom nábytku sú kamenné lavičky, ktoré sa našli v starovekých civilizáciách ako Egypt, Mezopotámia a Grécko. Tieto lavičky boli zhotovené z tvrdého kamenného materiálu a slúžili ako sedacie miesta pri spoločenských udalostiach a stretnutiach.

Počas stredoveku sa nábytok stal viac rozšíreným a dostupným. V tomto období boli vyrobené drevené stoly, stoličky a skrine, často zdobené ručne vyrezávanými detailmi a ornamentmi. Drevo sa stalo hlavným materiálom pre výrobu nábytku a jeho kvalita a dizajn sa stali znakom bohatstva a sociálneho postavenia.

V 18. a 19. storočí nastala priemyselná revolúcia, čo viedlo k masovej výrobe nábytku. S rozvojom nových technológií a strojov sa výroba nábytku stala efektívnejšou a cenovo dostupnejšou. V tomto období sa objavili nové materiály ako kov, sklo a textil, ktoré sa stali súčasťou nábytkových konštrukcií.

V 20. storočí nastal v návrhu a dizajne nábytku výrazný posun. Modernizmus a minimalizmus priniesli jednoduché a funkčné dizajny, ktoré zdôrazňovali praktickosť a ergonómiu nábytku. Vznikli slávne diela ako stolička Barcelona od Mies van der Rohe a židle Panton od Verner Panton. Dizajnéri sa začali venovať aj experimentovaniu s novými materiálmi a technikami, čo viedlo k vzniku unikátnych a inovatívnych kúskov nábytku.

Dnes máme širokú škálu nábytku, ktorý vyhovuje rôznym štýlom a potrebám. Máme k dispozícii moderný nábytok s čistými líniemi, tradičný nábytok s bohatými zdobeniami, minimalistický nábytok s jednoduchým dizajnom a ďalšie štýly. Zároveň sa využívajú nové technológie a materiály, ako je 3D tlač, recyklované materiály a inteligentné prvky.

História nábytku je fascinujúca a odráža nielen zmeny v spoločnosti, ale aj v umení a dizajne. Nábytok je viac ako len praktický predmet - je to súčasť nášho životného štýlu a vyjadruje našu osobnosť a vkus. Bez ohľadu na to, či máte starožitný kúsok alebo moderný dizajn, nábytok je dôležitou súčasťou našich domovov a pridáva im šarm a pohodlie.

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

check ssl certificate cloudflare status
created by: Marek Sarvas